דע את זכויותיך

תהליכים למכרז

מהם התהליכים העיקריים כאשר ניגשים למכרז?

עסקים רבים המעוניינים להרחיב את היקף פעילותם העסקית פונים למכרזים של רשויות, גופים ציבוריים ומשרדים ממשלתיים. מכרזים אלו מציעים יתרונות מובהקים עבור אותם עסקים, החל מעבודה מול גופים גדולים בעלי יכולות כלכליות מוכחות ומוסר תשלומים גבוה וכלה בהרחבת מעגל הלקוחות.
עם זאת, כאשר עושים שימוש במכרזים ככלי אסטרטגי, יש להכיר את כללי המשחק של המכרזים על בוריים כדי להבין מה אסור ומה מותר, להתוודע למושגים רלוונטיים, ולדעת גם לזהות מילכודים, להתמודד עם חסמים ולהכיר את הסכנות ואת דרכי ההתמודדות המשפטית מולם. על כן, הצורך להיעזר בעו”ד המומחה בדיני מכרזים הוא בלתי נמנע.

תחילה, מהו מכרז?

מרכז הנו תהליך בו גוף ציבורי אשר מעוניין לרכוש מוצר, שירות מסוים או להציע משרה פונה לקבלת הצעות מספקים, קבלנים וכו’. עורך המכרז בוחר את ההצעה הטובה ביותר מתוך מגוון האפשרויות שעומדות לרשותו תוך התייחסות לשיקולים שונים ומגוונים החל באיכות וכלה במחיר. המכרז למעשה מעודד תחרות, הגינות ושוויוניות, מעניק הזדמנות שווה לעסקים שונים ומונע מקרים של מינוי מקורבים לתפקיד..

כיצד ניגשים?

לאחר שבחנתם האם אתם עומדים בתנאי הסף של המכרז ויש ביכולתכם להתמודד במסגרתו, רצוי להיוועץ בעו”דהמתמחה בדיני מכרזים. כאמור, מטרתו של המכרז היא להבטיח הזדמנות שווה לכל אלו שהגישו מועמדותם ובכך למנוע את העדפתם של מקורבים. כתוצאה מכך תחת דיני מכרזים מאוגדים חוקים ותקנות נוקשים ובלתי מתפשרים הנוגעים להגשת מכרזים ומבטיחים כי התחרות תהיה הוגנת. משרד עו”ד כצנלסון להב הנו מומחה בדיני מכרזים, בקיא בכל התנאים, הזכויות והחובות הנוגעות להגשת מכרז ויכול לסייע לכם לעמוד בכל אלו בהצלחה. יש לציין כי מכרזים כוללים תנאי סף וחובה ולכן אין לכם מרווח רחב לטעויות. שמירה על הכללים והחוקים מבטיחה שההצעה שלכם לא תיפסל בשל חוסר תשומת לב כמו הגשת ערבות בנקאית הקצרה או ארוכה ביום מן המועד הנקוב במכרז, עריכת ההצעה באופן שאינו תואם את תנאיה ועוד עניינים טכניים כאלו ואחרים.

מה חשוב לבדוק?

כאשר ניגשים למכרז יש להיות מודעים לכך שלכל מכרז ישנם תנאי סף ודרישות חובה. כדי לתת לגוף שעורך את המכרז את המענה לצרכיו, על מגיש המכרז לעמוד בתנאים אלו ולצרף טפסים, מסמכים ואישורים נחוצים בהתאם. עו”ד מכרזים יכול לספק ליווי מקצועי לכל אורך הדרך, לייעץ ולוודא כי מגישי המכרז אכן עומדים בכל התנאים והדרישות ושיש להם את היכולת הכלכלית הנדרשת כדי שלא רק להתעלות על המתחרים, אלא גם לספק את מיטב השירותים. משרד עו”ד כצנלסון להב יסייע לכם לבחון את מידת הכדאיות בכניסה למכרז, יוודא שעורכי המכרז פועלים במסגרת החוק ולא קבעו בו תנאים שנועדו לסנן חברות כמוכם, שלא כדין, ויפעל להעניק לכם הגנה משפטית.

לסיכום, עו”ד מכרזים יכול למנוע מכם לבזבז זמן יקר בעת הגשת הצעה למכרז ולמנוע מכם להיכשל בעניינים טכניים שונים ולכן שירותיו נחוצים ביותר. משרד עו”ד כצנלסון להב מומחה בתחום ויכול לסייע לכם לבחון את המכרז לעומק, להבין את האותיות הקטנות ולספק לכם הגנה משפטית רחבה.

שתפו חברים >>

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

כתבות נוספות:

תגובות / שאלות:

Call Now Button
צור קשר
close sliderדילוג לתוכן