דע את זכויותיך

למה חשוב עורך דין מלווה במכרז?

למה חשוב עורך דין מלווה במכרז?

בעולם המכרזים יש כללי משחק מאוד ברורים ועל כל אדם שמגיש הצעה למכרז להכיר את הרגולציה האופיינית לתחום ולהקפיד על הכללים ועל כל הפרטים הקטנים. מיותר לציין שאי הקפדה עשויה לפסול את ההצעה ולגרום לעוגמת נפש בשל אובדן ההזדמנות. לכן, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה למכרזים אשר ילווה אתכם לאורכו של התהליך ויוודא שהכל מתנהל כחוק וכשורה.

הקפדה על הנחיות ותנאי הסף של המכרז

אחת הסוגיות המהותיות ביותר בהגשת מכרז היא הקפדה על הפן הטכני, כלומר הגשת ההצעה בהתאם להנחיות היבשות. כך למשל נושאים כמו מועד אחרון להגשת הצעה, מספר עותקים, חתימות, צירוף מסמכים נדרשים ועוד, כל אלו הם תנאים שיש לשים לב אליהם על מנת שהמכרז לא ייפסל. ליווי מטעם עורך דין מומחה למכרזים יכול למנוע פסילה של ההצעה ולסייע למגיש ההצעה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

חתימה על הסכמים

לאחר זכייה במכרז, על מציע ההצעה לחתום על הסכם התקשרות ולעמוד בהנחיות מקצועיות ומשפטיות. לכן, חשוב שיהיה לצדכם עורך דין מקצועי אשר יעזור לכם לשים לב לאותיות הקטנות שנמצאות בין השורות. לא פעם הסכמי התקשרות יכולים לכלול מוקשים כאלו ואחרים ולהפוך את ההתקשרות לפחות משתלמת כלכלית. כמו כן, הסכמי התקשרות יכולים לכלול דרישות לא סבירות ועוד. על כן, חשוב שעורך דין מומחה לדיני מכרזים יבחן את כל המסמכים המשפטיים, לרבות הסכם ההתקשרות – כך תוכלו לדעת טוב יותר על מה אתם חותמים.

התמודדות עם מכרזים לא חוקיים

לא פעם מכרזים שמפורסמים אינם חוקיים, הם כוללים סתירות או אי סבירויות ואף מוטים לטובת קבלן מועדף. במידה וקיימות הנחיות או הערות בלתי סבירות בתנאי המכרז יש להעלות את הסוגיה לפני שמגישים הצעה על מנת לדרוש שינוי. במידה ונמנעים מכך, ההתעלמות תתפרש כהסכמה לכל עניין ודבר ולאחר הגשת ההצעה לא יהיה ניתן להתייחס להוראות הבלתי סבירות שוב. לכן כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין אשר יבדוק את תנאי המכרז ויוודא שהכל תקין.

בדיקת תקינות של הליכי המכרז

מכרזים כפופים לחוק ולפסיקה ועל כן מדובר בתהליכים אשר חשופים בפני ביקורת שיפוטית. כפועל יוצא מכך, מפרסמי מכרזים צריכים לעמוד בחוקים ויש להם חובות, החל בניסוחו של מסמך המכרז ועד תהליכי בחירת הזוכים. לכן חשוב שיהיה ליווי משפטי מקצועי לכל אורך הדרך, כדי שאפשר יהיה לגלות עירנות ולוודא שהמכרז תקין ועומד בכל החובות והחוקים כבר למן הרגע הראשון. עורך דין מומחה למכרזים יכול לעקוב אחר התהליך ולבחון את תקינותו של המכרז כבר בשלבי הפרסום הראשונים.

אנו בכצנלסון להב יודעים שמכרז הוא לא תהליך שוויוני, למעשה זהו סוד מקצועי. לכן נשמח לספק לכם שירותים משפטיים מן השורה הראשונה וכך לאפשר לכם לזנק מנקודת מוצא טובה, תוך מתן תשומת לב לכל הפרטים החשובים לכל אורכו של התהליך.

שתפו חברים >>

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

כתבות נוספות:

תגובות / שאלות:

Call Now Button
צור קשר
close sliderדילוג לתוכן