ייפוי כח מתמשך

לעתיד בטוח בראש שקט

משרדנו הוכשר והוסמך על ידי משרד המשפטים והאפוטרופוס הכללי

למה לעשות ייפוי כח מתמשך?

 • מאפשר המשך הטיפול ביקיריך מבלי לקבל אישור של בית משפט או אפוטרופוס לגבי כל החלטה.
 • חוסך לך הוצאות משפטיות חוזרות ונשנות בטיפול ביקיריך.
 • מאפשר קבלת החלטות הגיוניות, נכונות, ללא אילוצים משפטים, רפואיים או לחצים מהאפוטרופוס.
 • אפשר לפעול בהתאם לרצון והדרך של אהוביך גם כשהם חסרי יכולת לקבל החלטות.
 • שליטה ואחריות מלאה ללא התערבות בתי משפט וגורמים חיצוניים.
 • אפשרות לבקרה ואיזונים מוסכמים מראש.

הידעת?

ייפוי כח מתמשך

 • מחיר: תשלום חד פעמי זול
 • גמישות: יש
 • תשלום אגרה: אין
 • אילוצים משפטיים: אין

אפוטרופסות

 • מחיר: ריבוי תשלומים לאפוטרופס - יקר
 • גמישות: אין
 • תשלום אגרה: יש
 • אילוצים משפטיים: יש

מה זה ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם להחליט מי יטפל ויהיה אחראי לחייו, במקרה שלא יוכל לעשות זאת בעצמו. ייפוי כוח מתמשך נועד לאפשר לאדם לבצע בחירות באשר לעתידו, גם בשלב בו כבר לא יוכל לקבל החלטות בגל סיבות רפואיות, נפשיות, גופניות (בדרך כלל תשישות נפשית ומגבלות רפואיות).

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לך למנות קרוב בן / בת, קרוב משפחה או אנשים שאתה מכיר ויודע שאתה יכל לבטוח בהם שידאגו לך הכי טוב שאפשר גם כשלא תוכל לטפל בעצמך מפאת מחלה, תאונה, תשישות נפש.
ייפוי הכח מתמשך מאפשר לך את הזכות לקבוע היום כיצד יראו חייך בעתיד, אם ייבצר ממך לנהל את ענייך ולמנות אנשים שאתה סומך עליהם, כמיופי כח שיפעלו בשמך ועבורך בכל עניין.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לך לבחור מיופה כוח (בן / בת / כל ילדיך / קרוב משפחה או כל אדם אחר) שיהיה זה שלוקח על אחריותו את כל הקשור בקבלת ההחלטות ובטיפול ואיכות החיים שלך. אותו אדם או אנשים, אם קרובי משפחה או אחרים, יהיו אלה שיעשו הכי טוב שהם מבינים עבורך, בזמן שחלילה לא תוכל לדאוג לעצמך או לקבל החלטות באופן שקול.  בחירה במיופה הכח צריכה להיעשות לאחר מחשבה רצינית ומתוך רצון חופשי. אנו מציעים כי תבחן האם קיימת תקשורת טובה בינך לבין מי שאתה מתעתד לבחור בו כמיופה כח, האם הוא מכיר אותך היטב, יודע מה רצונותיך ומכבד אותם וכן האם אדם זה מתנהל באחריות בענייניו האישיים והאם יש לו זמן לטפל גם בענייניך, במסגרת שגרת יומו.

ניתן למנות מיופה כוח גם על יסוד מקצועיותו, כגון עו”ד או רואה חשבון. ניתן לשנות את ייפוי הכוח המתמשך על ידי הפקדת ייפוי כוח מתמשך חדש או לבטלו בכל עת. יש לקבל את הסכמתו של מיופה הכח למינויו כמיופה כח ועליו לחתום עליו בפני עורך דין לאחר שלמד היטב את משמעויות הדבר.

ובשפה פשוטה : 

אם חלילה יום אחד בגלל מחלה, תאונה, מצב רפואי, נפשי או כל גורם אחר, משתבשת עליך דעתך, או אבדה יכולתך לטפל בעצמך כליל, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאנשים שמינית לדאוג לך. אותם אנשים יוכלו לקבל עבורך את ההחלטות הכי חשובות לך בכל עניין, רפואי, אשפוזי, כספי, תרופתי, מגורים, ועוד ועוד. כל זאת בלי צורך לרוץ לקבל אישור מבית משפט ואפוטרופוס כללי על כל החלטה של אישפוז, ניתוח, הוצאה כספית בגין טיפול רפואי ועוד. מי שאוהב אותך ודואג לך וקרוב אליך, יהיה חופשי לקבל עבורך את ההחלטות הטובות ביותר עבורך.
 

ואיך החיים נראים מבלי הסכם שכזה ?

חלילה במקרה והורה הופך לנזקק ו/או שיקול דעתו משתבש עליו, יש צורך לעיתים לאשפזו, או להצמיד לו טיפול או מטפל ארוך טווח, לעיתים יש צורך בטיפול תרופתי ארוך ויקר, או טיפול רפואי מורכב ומסוכן. לעיתים יש צורך בשינוי מקום מגורים, או צרכי מימון מיוחדים ועוד. כל החלטה כזו, ללא ייפוי כוח מתמשך, דורשת אישור בית משפט או אפוטרופוס כללי. זה אומר שחוץ מלטפל ולדאוג להורים או למי מקרוביך, יש אינספור ריצות לבתי משפט לקבל אישורים שונים. וכאלה יש המון. טיפול מציל חיים, טיפול מאריך חיים, רכישת תרופות, שיפוץ הבית כדי לאפשר מחיה בטוחה, או מעבר לדיור במקום אחר. חלילה צורך בבחירת מקום אישפוז, מעבר למקום אישפוז אחר. אינספור החלטות המערבות מצב נפשי, בריאותי, משפחתי, כלכלי או אחר שיחייבו אתכם לרוץ לבתי משפט לקבל אישור כדי לעשות את הטוב בעייניכם לאהוביכם הנזקקים לכם.

אנו מכירים היטב את התחום. את האהבה ושיקול הדעת הנדרש לטפל בהורים מבוגרים או בקרובים הדרושים טיפול צמוד. את ההרשאות והזכויות יחד עם חופש ההחלטה למען ולטובת האנשים היקרים לך. אלו הם בדרך כלל ההורים שלנו שאנו רוצים לדאוג להם. להחזיר אהבה, מסירות, טיפול ואחריות להמשך חייהם. להיות מסוגלים להחליט על אופן הטיפול, על מיקום הטיפול, על אורח החיים, על החירות והאושר שלהם. כל זאת מבלי צורך לקבל אישור מבתי משפט ואפוטרופוס כללי. אנו נפגוש אתכם ואת קרוביכם להסבר מפורט על התהליך והמשמעות שלו. על מה נכון לעשות כדי להבטיח היום את איכות החיים והבטחון של מחר.

לקביעת שיחת ייעוץ ללא עלות ניתן לצלצל
072-3718529
או להשאיר לנו פרטים

Call Now Button
צור קשר
close slider

דילוג לתוכן